Lyden af Østjylland 101.5 FM

FM 101,5 Efter Kl 15 alle hverdage - weekenden 24 timer i døgnet.
På Appen & Net Radio hele dagen 

Mandag

06.00 - 09.00          ''Go' Morgen Skanderborg'' - Nonstop

09.00 - 12.00         ''Formiddag'' - Nonstop''

12.00 - 15.00          ''Middag - Nonstop''

15.00 - 18.00          ''Eftermiddags Showet'' - Mickey Oneall

18.00 - 19.00          "Jarins Corner" - Jarin bertelsen

19.00 - 20.00          "H.U.M Hitlisten" - Andreas Langhoff     

20.00 - 22.00          ''Sidesporet"' - Mikkel & Sebastian  

22.00 - 06.00          ''S.N.R at Night'' - Nonstop

Tirsdag

06.00 - 09.00          ''Go´ Morgen Skanderborg'' - Nonstop

09.00 - 12.00          ''Formiddag'' - Nonstop

12.00 - 15.00          ''Middag'' - Nonstop

15.00 - 18.00          ''Eftermiddags Showet'' Mickey Oneall

18.00 - 20.00          ''De største hits '' - Franz

20.00 - 22.00          ''Sidesporet'' - Mikkel & Sebastian

22.00 - 06.00          ''S.N.R late Night'' - Nonstop

 

Onsdag

06.00 - 09.00          ''Go´ Morgen Skanderborg'' - Nonstop

09.00 - 12.00          ''Formiddag'' - Nonstop

12.00 - 15.00          ''Middag'' - Nonstop

15.00 - 18.00          ''Eftermiddags Showet'' - Mickey Oneall

18.00 - 22.00          ''Maxi Madness Mixalot'' - Suna & Jeff         

22.00 - 00.00          ''S.N.R at Night'' - Nonstop

00.00 - 06.00          ''S.N.R at Night'' - Nonstop

Torsdag

06.00 - 09.00          ''Go' morgen Skanderborg'' - Nonstop

09.00 - 12.00          ''Formiddag'' - Nonstop

12.00 - 15.00          ''Middag'' - Nonstop

15.00 - 18.00          ''Eftermiddags showet'' Mickey Oneall

18.00 - 19.00          ''Jukeboxen '' -  Lars Rytter

19.00 - 23.00          "S.N.R Aften" Bækgård

23.00 - 06.00          ''S.N.R at Night'' -  Nonstop

Fredag

06.00 - 09.00          ''Go' morgen Skanderborg'' - Nonstop

09.00 - 12.00          ''Formiddag - Nonstop''

12.00 - 15.00.         ''Middag - Nonstop''

15.00 - 18.00          ''Fredagsshowet'' - Mickey Oneall

18.00 - 21.00          ''The Show - Rene Toustrup''

21.00 - 22.00          ''Forfest - Karsten Kramer''

22.00 - 06.00          ''S.N.R at Night'' - Nonstop

Lørdag SNR Hits & SNR Mix

06.00 - 09.00          ''Stå op med SNR Hits'' -  Nonstop

09.00 - 11.00          "Godmorgen Østjylland" - Morten

11.00 - 12.00          ''H.U.M Hitlisten'' - Andreas Langhoff

12.00 - 13.00          "Jarins Corner" - Jarin Bertelsen  

13.00 - 15.00          ''All The best hits Country'' - Michael Bækgård  

15.00 - 18.00          ''Hits med Bækgård'' - Michael Bækgård 

18.00 - 20.00          ''Aften Hygge '' - Natalie & Lonni   

20.00 - 21.00          "Forfest SNR Mix" - Karsten Kramer 

21.00 - 00.00          ''The Show SNR Mix'' - Rene Toustrup

00.00 - 06.00          ''S.N.R mix at night'' - Nonstop

Søndag SNR Hits & SNR Mix

06.00 - 09.00         ''Stå op Med SNR Hits'' -  Nonstop

09.00 - 12.00         "Formiddag" Nonstop 

12.00 - 15.00         ''Middag'' - Nonstop

15.00 - 18.00         ''Eftermiddag'' - Nonstop

18.00 - 21.00         ''Mix Aften''- Nonstop

21.00 - 00.00         ''Mix late Night'' - Nonstop

00.00 - 06.00         ''S.N.R at Night'' -  Nonstop

 

 

 

Mød vores radioværter HER!